“Do të rikthehet moti i nxehtë”

“Do të rikthehet moti i nxehtë”

Të martën do të rikthehet moti kryesisht me diell, kështu ka njoftuar “Prishtina Weather” për parashikimin e motit në ditët në vijim.

Ndërsa të mërkurën afrimi i një fronti të ftohtë në lindje të rajonit, do të shtoj vranësirat, të cilat pasdite do të shoqërohen edhe me rrebeshe shiu dhe bubullima.

Ditëve të fundit ka pasur vazhdimisht mot me reshje shiu, por I nxehti të rikthehet përsëri. /Insajderi.com/