Donika Kadaj-Bujupi infektohet me COVID-19

Donika Kadaj-Bujupi infektohet me COVID-19

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka rezultuar pozitiv me Coronavirus.

Bashkë me të njëjtin fat e kanë pasur edhe dy fëmijët e saj, Dardani dhe Doruntina.

Përmes nnjë postimi në Facebook ajo ka treguar se ka marrë rezultatin e testit dhe po respekton rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik,

“Është̈ momenti ta ruajmë̈ njëri-tjetrin, duke ndjekur veç tre hapa: mbajtje të maskës, mbajtje të distancës dhe mbajtje të higjienës personale”, ka shkruar ndër tjerash. /Insajderi.com/