Dreshaj: Në AAK kam hyrë që ta përmirësoj arsimin dhe shëndetësinë

Dreshaj: Në AAK kam hyrë që ta përmirësoj arsimin dhe shëndetësinë

Infektologu, Shemsedin Dreshaj ka thënë se arsyeja pse ka hyrë në politikë është për të përmirësuar arsimin dhe shëndetësinë në Kosovë, transmeton Insajderi.

Ai ka thënë se tërë angazhimin e tij si deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës do ta fukusojnë në këto dy çështje, duke i kontribuuar mirëqenies së popullit të tij.

“Tërë dijen time, tërë bagazhin tim akademik dhe profesional do t’i shfrytëzoj kryesisht në dy segmente, që segmentin e arsimit dhe të shëndetësisë në Kosovë të arrijmë t’i përmirësojmë, por edhe të ofrojmë një shërbim të kënaqshëm për nxënësit dhe studentët tanë, por edhe për nevojat e pacientëve”, ka thënë Dreshaj në Klan Kosova.

Shemsedin Dreshaj arriti që të bëhet deputet i legjislaturës së tetë në Kuvendin e Kosovës, pasi atij ia liroi vendin bashkë partiaku i tij Daut Haradinaj./Insajderi.com