Driton Selmanaj propozohet për kryetar të Prizrenit nga LDK

Driton Selmanaj propozohet për kryetar të Prizrenit nga LDK

Driton Selmanaj është propozuar për kandidat të mundshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, ka thënë sot nënkryetari i kësaj partie, Lutfi Haziri.

Në një intervistë për Express, Haziri ka thënë se dy emra janë propozuar brenda degës së LDK-së në Prizren, sa i përket të nominuarit të kësaj partie për zgjedhjet lokale të 22 tetorit.

“Në Prizren i kemi dy kandidatura, që janë pjesë e propozimeve në Prizren: janë Hatim Bashaku dhe Driton Selmanajm; në çdo komunë ka më shumë se një propozim. Besojmë që propozimet e LDK-së të jenë më të mirat më të pranueshmet dhe nominime që garantojnë sukses”, ka deklaruar Haziri.

Kryetar aktual i Komunës së Prizrenit është Ramadan Muja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës. /Insajderi.com