“Durim President” – deputeti i Vetëvendosjes e quan Thaçin fans të Kurtit

“Durim President” – deputeti i Vetëvendosjes e quan Thaçin fans të Kurtit

Artan Abrashi, deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, ka reaguar pas refuzimit të dytë që lideri i tij ia ka bërë presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Abrashi e ka porositur presidentin të ketë durim, duke thënë se Thaçi është fans i Albin Kurtit.

“As fansi me i madh i Albinit nuk ka kerkuar takim dy here brenda dites. Durim z.President”, ka shkruar Abrashi.

Kurti është ftuar dy herë nga presidenti Thaçi, për të shkuar tek ai për caktimin e mandatarit për formimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, njëherë në orën 13:30 dhe herën e dytë në ora 20:00.

Për këto ftesa, Thaçi është refuzuar dy herë nga Albin Kurti. /Insajderi.com