Dy fëmijë të indvalidëve të luftës pjesë e listës zgjedhore të AAK-së

Dy fëmijë të indvalidëve të luftës pjesë e listës zgjedhore të AAK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka prezantuar edhe dy kandidatë për deputetë.

Bëhët fjalë për Avni Shala dhe Diellza Rexhepi, njofton Insajderi.

Haradinaj tha se bëhët fjala për të rinjë të cilët kanë familje atdhetare.

Prindërit e tyre janë invalid të luftës së fundit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. /Insajderi.com

 

Në listën e Aleancës nga Skenderaj, janë dy të rinj nga familje atdhetare.

Feriz Shala nga Buroja, bir i invalidit të…

Posted by Ramush Haradinaj on Tuesday, 19 January 2021