Dy kandidatë për kryeministrin e ardhshëm serb

Dy kandidatë për kryeministrin e ardhshëm serb

Kryeministrja aktuale serbe, Ana Brnabiq, ka treguar se për kryeministrin e ardhshëm të qeverisë në Serbi, janë dy kandidatë potencialë, njofton Insajderi.

Duka folur për televizionin serb Pink, Brnabiq, e pranoi se një nga ata dy kandidatë, është edhe ajo vetë.

“Ka dy kandidatë për kryeministër dhe unë jam njëra prej tyre”, pohoi Brnabiq.

“Gjithashtu, e di se kush është kandidati tjetër, por nuk më takon mua ta them kush është”./Insajderi.com

Ana Brnabic: Gay partner of Serbian PM gives birth - BBC News