Dy të burgosur ikin nga burgu i Lipjanit

Dy të burgosur ikin nga burgu i Lipjanit

  1. S., 19 vjeçar dhe dhe A. K., 17 vjeçar, janë arratisur nga Qendra Korrektuese Lipjan sot rreth orës 17:35, njofton Insajderi.

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se R. S. është i dënuar një vit burgim për veprën penale, grabitje ndërsa A. K. për veprën penale, lëndim i rëndë trupor.

ShKK-ja ka bërë të ditur se kanë themeluar Komision Hetimor për hetimin e rastit si dhe dhe njoftuar Policinë e Kosovës./Insajderi.com