Dy të mbytur sot në Shqipëri

Dy të mbytur sot në Shqipëri

Kanë vdekur dy persona sot në Shqipëri, njëri në lumin Vjosa me origjinë nga Fieri, dhe një tjetër nga Dibra, njofton Insajderi.

Viktima e mbytur në lumin Vjosa ishte i moshës 30 vjeçare, ndërsa ai nga Dibra, raportohet së është fëmijë dhe është mbytur në lumin Drini i Zi.

Në rastin e  fëmijës  nga Dibra, Ambulanca dhe grupi hetimor janë nisur drejt vendngjarjes.

Mosha dhe identiteti i fëmijës nuk dihen./Insajderi.com