Dy të vdekur dhe 106 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Dy të vdekur dhe 106 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Dy persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri, si pasojë e infektimit me Coronavirus, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga institucionet shëndetësore të këtij vendi, nga ku tutje u njoftua se edhe 106 raste të reja pozitive me këtë virus janë shënuar përgjatë këtyre orëve.

Në raportin e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë thuhet se edhe 137 persona të tjerë janë shëruar nga COVID-19.

“Në 24 orët e fundit, e nisim me një lajm të mirë ku 137 qytetarë rezultojnë të shëruar, duke e çuar në 7534 numrin e personave që e kanë mundur COVID-19 që nga fillimi i epidemisë”, thuhet në njoftimin e MSH-së. /Insajderi.com