Dy të vdekur dhe 155 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore

Dy të vdekur dhe 155 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore

Dy persona kanë vdekur dhe 155 të tjerë janë infektuar me Coronavirus në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve të fundit, njofton Insajderi.

Siç bëhet e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit në këtë vend, këto raste kanë rezultuar pozitive në një mijë e 845 testimet e bëra brenda kësaj periudhe kohore.

Ndërsa, dy personat të cilët nuk arritën t’i bëjnë ballë këtij virusi, janë nga Shkupi dhe nga Shtipi.

Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 127 pacientë.

Deri më tani, nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë Veriore janë kryer 111 791 teste për COVID-19. /Insajderi.com/