Dy të vdekur dhe 61 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

Dy të vdekur dhe 61 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

Dy persona kanë vdekur dhe 61 të tjerë janë infektuar me Coronavirus brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, njofton Insajderi.

Siç bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përveç viktimave dhe të infektuarve janë regjistruar edhe 119 persona të shëruar nga ky virus.

Numri total i rasteve pozitive ka arritur në 15 mijë e 63 raste nga 62.011 persona të dyshimtë dhe 613 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 119 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12 mijë e 570 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1 mijë e 880.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 19 raste, komuna Vushtrri 8 raste, komuna Prizren 7 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Deçan 2 raste, dhe me nga një rast komunat Drenas, Malishevë, Obiliq, Podujevë Skenderaj dhe Suharekë”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. /Insajderi.com