Dy vetura luksoze digjen në Mitrovicë

Dy vetura luksoze digjen në Mitrovicë

Dy vetura janë djegur dhe një është dëmtuar në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme.

Nuk dihet ende se cila ka qena arsyeja e djegies së veturave dhe nëse ka qenë i qëllimshëm ky akt.

Indeksonline mëson se bëhet fjalë për një Golf 6 dhe një BMë 5.