E diela me mot të nxehtë

E diela me mot të nxehtë

Të dielën do të mbajë mot i nxehtë në Kosovë, trasnmeton Insajderi.

Temperaturat do të arrijnë deri në 30 gradë, njofton Instituti Hidromerologjik i Kosovës.

“Reshjet e shiu priten të vazhdojnë edhe gjatë natës (19.06.2021), por që dita e diele parashihet me intervale të gjata me diell dhe temperatura që parashihen të arrijnë deri në 30 gradë Celsius”.

“Minimalet do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /Insajderi.com