Edhe këtë të diel mijëra kosovarë drejt bregdetit

Edhe këtë të diel mijëra kosovarë drejt bregdetit

Edhe këtë fundjavë ka vazhduar fluksi i madhe i qytetarëve nga Kosova për në bregdetin shqiptar, shkruan Insajderi.

Fluksi i madh i mjeteve është vrenjtur që në orët e para të mëngjesit ku pritjet janë 10-15 minuta, ndërsa gjatësia e kolonës është 40-50 metra.

Pushuesit kanë zgjedhur bregdetin shqiptar pasi që temperaturat kanë filluar të rritën dhe masat anit-COVID-19 janë lehtësua.

Sipas raportimeve, dje drejt Shqipërisë në katër pikat e kalimit kufitar (Morinë, Shishtavec, Qafë prush dhe Qafë Marinë) gjithsej kanë hyrë 16 mijë e 560 shtetas të huaj me rreth 4158 mjete./Insajderi.com