Edhe një ftesë nga Gjykata Speciale – Ky është i ftuari i radhës

Ish-komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, është ftuar nga Gjykata Speciale.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kastrati derisa ka treguar se intervistimi do të bëhet në javën e parë të muajit nëntor.

“Të nderuar bashkëluftëtar, miq dhe familjar, Për hirë të informimit të drejtë ju njoftoj se, kam pranuar ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale në Hagë. Ky intervistim do të bëhet në javën e parë të muajit Nëntor/2019. Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe e Shenjët dhe do mbetet e tillë . Edhe në ketë rast do të dalim faqebardhë ! Zoti e bekoftë Kosovën!”, ka shkruar Kastrati.