Edhe sot mot me diell

Edhe sot mot me diell

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nëpër ultësira do të ketë kushte për mjegull të radioacionit, njofton Insajderi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s./Insajderi.com