Edi Rama me letër të katërt për Bashën, vazhdon insistimin për dialog

Edi Rama me letër të katërt për Bashën, vazhdon insistimin për dialog

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka ftuar sërish në dialog për ta zgjidhur krizën politike në Shqipëri Kryetarin e PD-së, Lulëzim Bashën.

“Ejani në dialog pa kushte dhe pa frikë” ka shkruar ai në Facebook.

Përndryshe, Shqipëria ka hyrë në një valë protestash opozitare, shpesh të dhunshme, përmes së cilës po kërkohet shtyrja e zgjedhjeve lokale më 30 qershor si dhe formimi i një “qeverie teknike”.

LETER E KATERT PUBLIKE LULZIM BASHES Zoti Kryetar, nuk dua t’Ju krijohet ideja se ky është një ushtrim serial i…

Gepostet von Edi Rama am Samstag, 25. Mai 2019