Edi Rama në përkrahje të Thaçit pas adresimit të presidentit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkruar publikuar një fotografi rreth adresimit të Thaçit.

Edi Rama në përkrahje të Thaçit pas adresimit të presidentit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shprehur përkrahje ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit i cili është kthyer nga Haga dhe i është adresuar popullit të Kosovës.

Thaçi gjatë adresimit ka thënë se, “Askush nuk do të rishkruajë dot historinë e lirisë sonë”.

Në një fotografi të publikuar në Facebook, kryeministri i Shqipërisë Rama ka shprehur edhe njëherë mbështetje për presidentin e Kosovës pas aktakuzës nga Gjykata Speciale.

Rama kishte ardhur në një vizitë zyrtare në Kosovë menjëherë pasi ishin ngritur aktakuza për Presidentin Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale që operon në Hagë. /Insajderi.com/

Postimi i plotë: