Ekipet e FSK-së largojnë me varka banorët nga shtëpitë e tyre

Ekipet e FSK-së largojnë me varka banorët nga shtëpitë e tyre

Ekipet e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë duke realizuar operacionet e kërkim-shpëtimit, pas vërshimeve të ujit që kanë përfshirë disa pjesë të vendit, njofton Insajderi.

Këto ekipe po ndihmojnë banorët të cilët kanë mbetur të ngujuar nëpër shtëpitë e tyre, që të largohen nga aty.

Opercaionet janë duke u realizuar në disa lokacione, duke përfshirë: Fushë Kosovën, Gjakovën, Drenasin, objektin e Klinikës së Pomologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës – Prishtinë.

“Forca e Sigurisë së Kosovës në bazë të misionit të saj është gjithmonë e gatshme që të kryej operacionet e reagimit ndaj krizave në Kosovë dhe t’i ndihmoj autoritet civile në përgjigje ndaj katastrofave natyrore dhe emergjencave të tjera”, thuhet tutje në njoftimin për medie./Insajderi.com

Image may contain: 3 people, people standing, sky and outdoor

Image may contain: one or more people, sky, outdoor and water