Emilia Rexhepi: Do ta votojmë edhe Qeverinë edhe Presidentin

Emilia Rexhepi: Do ta votojmë edhe Qeverinë edhe Presidentin

Deputetja e zgjedhur nga komuniteti boshnjak, Emilia Rexhepi, ka thënë se do ta përkrahë formimin e Qeverisë Kurti 2, si dhe Vjosa Osmanin për presidente, transmeton Insajderi.

Ajo këto deklarata i bëri pas takimit që ka zhvilluar më Kurtin e Osmanin, në vazhdën e takimeve të cilat po i bëjnë fituesit e zgjedhjeve me partitë që kanë siguruar ulëse në Kuvend.

“Siç kemi përkrahur Qeverinë Kurti 1 përkrahim edhe atë 2. Votojmë edhe Qeverinë edhe presidenti”, tha ajo.

Gjatë ditës Kurti dhe Osmani do të takohen me përfaqësues të komuniteteve joshumicë për tu konsultuar për formimin e institucioneve.

Derisa të premten pritet që Osmani dhe Kurti të zhvillojnë takim me kryetarin e ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumri Abdixhikun, lidhur me formimin e institucioneve të reja në vend.  /Insajderi.com