Erion Veliaj: Vota është më e fortë sesa plumbat dhe dhuna

Erion Veliaj: Vota është më e fortë sesa plumbat dhe dhuna

Kyetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka votuar në zgjedhjet e përgjithshme të cilat po mbahen sot në Shqipëri, njofton Insajderi.

Pas votimit, ai ka thënë se vota e qytetarit është me e fortë se plumbat dhe dhuna.

“Sot kemi një mundësi që ta përfundojmë mirë të gjithë historinë e zgjedhjeve”.

“Vota është më e fortë se plumbat dhe se dhuna”, ka thënë ai.

Rreth tre milionë e 500 mijë qytetarë iu drejtohen sot kutive të votimit për zgjedhjen e 140 deputetëve të cilët do të zënë ulëse në Kuvendin e Shqipërisë. /Insajderi.com