Faton Bislimi propozohet për kryetar të LDK-së

Faton Bislimi propozohet për kryetar të LDK-së

Pak ditë para mbajtjes së Kuvendit zgjedhor, ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi është propozuar për të parin e partisë, njofton Insajderi.

Osman Ferizi, kryetar i degës së LDK-së në Gjermani, në një mesazh dërguar mediave, Ferizi ka shkruar se Bislimi duhet të emërohet në krye të partisë.

“Propozim i sinqertë për postin e të parit të LDK-së, një personalitet me vullnet, përkushtim, kurajo, dinjitet, konsistencë, lojalitet, bindës, pa mëkate nga e kaluara, ka dijen dhe guximin, një Doktor i shkencave Politike i UNI të Harvardit, pjesë e ekipit të fushatës së J. Beden -Presidentit të SHBA z. FATON BISLIMI, më ju LDK-se do bashkohet, do rikthehet fuqishëm si parti e parë, do unifikoi dhe bashkoi gjithë brezat në LDK-se”, ka shkruar ai.

Kuvendi zgjedhor i LDK-së ku pritet të vendoset për kryetarin e ri të partisë do të mbahet me datë 14 mars./Insajderi.com