Ferizaj: 7 kafiteri gjobiten për mosrespektim të masave anti-COVID

Ferizaj: 7 kafiteri gjobiten për mosrespektim të masave anti-COVID

Shtatë kafiteri në regjionin e Komunës së Ferizajt janë gjobitur gjatë mbrëmjes të së shtunës, njofton Insajderi.

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë përmes inspektoratit Sanitar është duke ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme me qëllim të zbatimit të masave antiCOVID në festat e marsit.

Për tiketat e shqiptuara rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Lamir Thaçi.

“Mbrëmë janë gjobitur shtatë kafiteri në regjionin e Ferizajt. Katër përshkak të mosrespektimit të distancës, dy për mosmbyllje të lokalit në ora 22:00 dhe një për mosmbyllje të lokalit në ora 22:00 dhe mosrespektim të distancës”, tha Thaçi. /Insajderi.com