Fjalët e Sadri Ramabajës pas dënimit me 5 vjet burgim

Fjalët e Sadri Ramabajës pas dënimit me 5 vjet burgim

Ish-asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja është dënuar me 5 vjet burgim.

Kjo është konfirmuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë e cila atë dhe 9 persona të tjerë i ka shpallur fajtor në rastin “Syrin e Popullit”.

Ramabaja e cilësoi procesin si të montuar politikisht, ndërsa vet prokurorin si të ndikuar.

“I gjithë procesi ishte inskenuar nga klani ‘Pronto’”, ka thënë ai.

Në rastin “Syri i Popullit” kishin dëshmuar edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.