Fjalimi i Besa Gaxherrit në Kuvend për të cilin reagoi nëna e Astrit Deharit

Fjalimi i Besa Gaxherrit në Kuvend për të cilin reagoi nëna e Astrit Deharit

Nëna e Astrit Deharit, Xhemile Dehari ka përmendur kërkesën e deputetes Besa Gaxherri në Parlamentin e Kosovës për ta shpallur Lëvizjen Vetëvendosje si organizatë terroriste.

Ajo ka deklaruar se biri i saj është vrarë duke tentuar ta detyrojnë të pranojë sulmin mbi Kuvendin, sipas saj qëllimi final ka qenë pikërisht shpallja e Lëvizjes Vetëvendosje si organizatë terroriste.

Më poshtë fjalimi i deputetes së LDK-së, Besa Gaxherri dhe polemikat me Glauk Konjufcën:

Deklarata e Besa Gaxherrit që i pengoi shumë nënës së Astrit Deharit

Gepostet von Inspirimi am Samstag, 26. Oktober 2019