Flet Albin Kurti para takimit me Isa Mustafën

Flet Albin Kurti para takimit me Isa Mustafën

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur shkurtimisht para se të nisej në Kuvend të Kosovës ku do të takohet me të parin e LDK-së, Isa Mustafën për të vendosur për koalicionin.

Para selisë të partisë, aty ku deri pak më parë kishte mbledhje me grupin punues Kurti tha se nuk do t’i ndalin përpjekjet e që ka pasur lëvizje.

Mirëpo, Kurti thotë se marrëveshje nuk ka ende.

“Përpjekjet nuk i ndalim, lëvizje ka pasur, marrëveshje nuk ka ende”, ka thënë Albin Kurti para se të nisej në Kuvend të Kosovës.

Takimi në mes të Kurtit dhe Mustafës pritet që të nis për pak minuta. Në Kuvend kanë arritur zyrtarët e LDK-së.