fbpx

‘Fortnite’ goditet me dridhjet e reja – loja arrin në fundin e sezonit

‘Fortnite’ goditet me dridhjet e reja – loja arrin në fundin e sezonit

Video loja e betejës mbretërore luajtur nga më shumë se 200 milion njerëz është pa pagesë, por është duke gjeneruar një ton të parave.

Së shpejti do të ketë shumë tronditje që do të ndodhin në “Fortnite”.

Intervistën ekskluzive me 16-vjeçaren e gjeni duke klikuar: Këtu

Lojtarët në lojën masive popullore online kanë raportuar dridhje që ndodhin gjatë sezonave të tyre të lojës. Kjo ka bërë lojtarët që të besojnë se fundi i sezonit të tanishëm të lojës – sezoni 7 pritet të përfundojë më 28 shkurt dhe mund të sjellë një tërmet kataklizmi që transformon botën virtuale, raporton Usatoday, shkruan Insajderi.

Lojtarët që kanë hyrë në skedarët e programeve “Fortnite” gjetën referenca për tërmetet, raportuan disa faqe të përkushtuara për lajmet rreth lojës duke përfshirë FortniteBR News dhe Intel Fortnite.

Dhe të martën, disa lojtarë publikuan video në Twitter duke dokumentuar përvojën e tyre të dridhjeve në lojë.

Intervistën ekskluzive me 16-vjeçaren e gjeni duke klikuar: Këtu

Esports dhe faqja e lajmeve për argëtim Dexerto ofruan disa teori duke përfshirë atë se sezoni aktual mund të përfundonte me një tërmet që mund të shpëtojë lojën e disa prej zonave të mbuluara me dëborë dhe akull. Përndryshe, dridhjet mund të jenë thjesht një ngjarje që çliron një të burgosur të ngrirë që është ngadalësuar në një zonë të quajtur Polar Peak.

Ngjarjet katastrofike sezonale kanë ndodhur më parë, duke përfshirë një goditje meteoriste në sezonin 4 dhe një ajsbergu masiv që goditi ishullin në fillim të sezonit aktual, vuri në dukje faqja.

Kohët e fundit ka pasur shumë aktivitete në lojë. Dizajni për Vitin e Ri hënor u bë i  disponueshëm të martën, që shënoi fillimin e Vitit të Ri kinez.

 

Dhe të shtunën, lojtarët Fortnite u trajtuan në një koncert live në lojë të kryer nga maestro elektronike muzikore dhe DJ Marshmello. Më shumë se 10 milionë lojtarë shikuan lojën./Insajderi.com

Intervistën ekskluzive me 16-vjeçaren e gjeni duke klikuar: Këtu