Foto që e lidhin “Gorillën”, mikun e “Currit” me Ramiz Lladrovcin e Bekim Jasharin

Foto që e lidhin “Gorillën”, mikun e “Currit” me Ramiz Lladrovcin e Bekim Jasharin

Ilir Bojku është parë i fotografuar edhe me dy kryetar komunash, Ramiz Lladrovcin e Drenasit që vije nga PDK-ja, dhe Bekim Jasharin e Skënderajt, që u zgjodh kryetar duke mos pasur kundërkandidat nga PDK-ja.

Indoks shpejgon lidhjet e Ilir Bojkut, mikut te “Currit” me kryetarët e komunave ne Drenas e Skenderaj.

InDoks edhe më herët kishte raportuar për këtë figurë të botës së biznesit e i dyshuar edhe si mafioz, por në këtë dokumentar do të sjellim një profil krejt tjetër të tij. Me krejt lidhjet që i ka me botën e krimit. Me botën e politikës. Spiunazhit ndërkombëtarë. Është një histori e madhe që sillet rreth një grupi të vogël, por të fuqishëm njerëzish.

InDoks – Mafiozi Shqiptar

InDoks | Mafiozi ShqiptarIsmet Osmani- Curri dukej i paprekshëm, por në fund Prokuroria Kosovare morri guximin që ta arrestoi atë dhe një grup të dyshuar fajdexhinjsh. Por, cila është historia e këtij biznesmeni të përmendur si mafioz ndërkombëtar?#InDoks në dokumentarin “Mafiozi Shqiptar”, me autor Visar Duriqi zbulon një anë krejt të pa njohur të “Currit”, lidhjet e të cilit nuk përfundojnë vetëm te mafia në Çeki, e politika në Kosovë, por shkojnë deri te njerëz që janë partnerë biznesi me oligarkë të rrethit të afërt të Vlladimir Putinit.Live në RTV Dukagjini dhe në Insajderi zbulohet një histori kriminale me fajde, detyrim, bastore, prona milionëshe e incidente kriminale si në filmat e “Hollywoodit”

Gepostet von Insajderi am Sonntag, 26. Mai 2019