Fytyra e mllefosur e Mogherinit pas takimit me Haradinajn

Takimi i Haradinajt dhe kabinetit qeverisës në Bruksel, nuk ka kaluar në mënyrën më të mirë të mundshme.

Një përplasje është raportuar se ka ndodhur mes kryeministrit dhe përfaqësues së BE-së, Federica Mogherini.

Për këtë arsye është anuluar edhe konferenca e paralajmëruar pas takimit, shkruan Insajderi.

Në disa fotografi pas takimit, Federica Mogherini shihet tejet e mllefosur duke u larguar nga takimi.

Më poshtë mund ta shihni fotografinë. /Insajderi.com