Gani Koci ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Koci ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike e Kosovës, Gani Koci është ftuar nga Gjykata Speciale.

Ai tha se “Pavarësisht se në çfarë cilësie jam ftuar, unë do jem ai që isha në luftë dhe ai që jam sot, gjithmonë në mbrojtje të Luftës së drejtë të Ushtrisë Çlirimtare”.

Koci do të paraqitet në Hagë më 18 mars.

Kujtojmë se Gjykata Speciale po mbanë në paraburgim krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. /Insajderi.com

 

Te nderuar bashkëluftëtarë, miq, shokë e dashamirë,
Sapo mora Ftesën nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, të paraqitem…

Posted by Gani Koci on Thursday, 25 February 2021