Ganimete Musliu e ironizon ministrin Zemaj

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka ironizuar ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Ganimete Musliu e ironizon ministrin Zemaj

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka ironizuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Zemaj i ishte drejtuar një deputeti të LVV-së duke i thënë se, “Ti në sy vrehesh që je i infektuar me COVD-19″.

“Dua ta përshëndes një arritje superiore të ministrin Armend Zemaj, i cili ka arritur t’i identifikojë pacientet me koronavirus, pa pasur nevojë të bëhet testi. Është për t’u përshëndetur në thojza”, ka thënë Musliu.

Kuvendi i Kosovës po mbanë seancë dhe po diskutohet për ligjin anti-COVID-19 propozuar nga kryeparlamentarja, Vjosa Osmani. /Insajderi.com/