Gashi drejtuar Muratit: “Ti qenke djalë i keq”

Gashi drejtuar Muratit: “Ti qenke djalë i keq”

“Kam mendu Hekuran që je djalë i mirë, po ti qenke shumë djalë i keq sepse po mashtron”.

Ishin fjalët e Shefit të Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi drejtuar Hekuran Muratit, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje.

Kjo situatë erdhi pasi Murati ka propozuar një projektligj për homologimin.

Gashi ka thënë se “ligji është i mangët dhe Qeveria duhet që ta sjellë atë”.

Por, Murati ka insistuar se ky projektligj ka vetëm një qëllim “ndalimin e homologimit”, duke thënë se deputetët do të tregojnë “nëse janë me qytetarët apo me Devollin”.

“Ti qenke djalë i keq”, i tha Gashi, Muratit. /Insajderi.com