Gjakovë: Arrestohen gjashtë persona në një lokal, thyen ligjin e pandemisë dhe luanin bixhoz

Gjakovë: Arrestohen gjashtë persona në një lokal, thyen ligjin e pandemisë dhe luanin bixhoz

Gjashtë persona janë arrestuar në një lokal në Gjakovë.

Kjo për shkak se ata kanë thyer ligjin e pandemisë kanë luajtur bixhox – që në Kosovë është vepër e kundërligjshme.

Ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 16:30, njofton Insajderi.

Në vendngjarje kanë dal edhe njësitet përkatëse policor, me ç’ rast janë konfiskuar 2 palë letra, 128 zhetonë. Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit dërgohen në mbajtje. /Insajderi.com