Gjakovë: Policia gjen tetë fletëvotime të fotokopjuara

Gjakovë: Policia gjen tetë fletëvotime të fotokopjuara

Tetë fletëvotime të fotokopjuara janë gjetur nga Policia e Kosovës të mërkurën e 17 nëntorit në Gjakovë.

Sipas njoftimit, ato janë gjetur në veturën e një të dyshuari.

“Gjakovë, 17.11.2021 – 13:00. Gjatë kontrollit në automjetin e të dyshuarit mashkull kosovar janë gjetur tetë (8) fletëvotime (të fotokopjuara)”, thuhet në raportin 24 orësh të PK-së.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Ndryshe, Kosova ka mbajtur zgjedhjet lokale më 17 tetor – raundin e parë dhe 14 nëntor – raundin e dytë.

Nga 38 komuna sa janë gjithsejtë, Lista Serbe ka fituar në 10 komuna të banuara me shumicë serbe, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë fituar nga tetë komuna, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pesë, Lëvizja Vetëvendosje katër komuna dhe Nisma Socialdemokrate një komunë./Insajderi.com