Gjashtë persona kanë vdekur në 24 orëshin e fundit si reuzltat i Coronavirusit, për të arritur në 416 numri i të vdek" />

Gjashtë të vdekur dhe 141 raste të reja me COVID-19

Gjashtë të vdekur dhe 141 raste të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë vdekur në 24 orëshin e fundit si reuzltat i Coronavirusit, për të arritur në 416 numri i të vdekurve që nga shpërthimi i pandemisë më 13 mars.
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka raportuar për 141 raste të reja me COVID-19, numri i rasteve pozitive ka shkuar në 11.686 të infektuar.
Por, të shëruar në 24 orëshin e fundit kemi 219 – numri i të shëruarve është 7.562 .
Ndërsa momentalisht rastet aktive janë 3.707.
Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 54 raste, komuna Gjilan 16 raste, komuna Mitrovicë 11 raste, komuna Ferizaj 10 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Podujevë 9 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Zubin Potok 2 raste dhe me nga një rast komunat Han i Elezit, Kamenicë, Kaçanik, Rahovec, Shtime, Skenderaj dhe Viti.

219 TË SHËRUAR DHE 141 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Dienstag, 18. August 2020