Gjashtë të vdekur dhe 183 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore

Gjashtë të vdekur dhe 183 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore

Gjashtë persona kanë vdekur brenda 24-orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut si pasojë e infektimit me Coronavirus, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, ku tutje thuhet se gjatë kësaj periudhe kohore 183 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Rastet e reja vijnë nga gjithsej një mijë e 466 testime të kryera.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik i Maqedonisë së Veriut njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shëruar 1731 pacientë.

Rastet aktive në këtë vend janë afro 10 mijë. /Insajderi.com