Gjashtë të vdekur dhe 309 raste të reja me Coronavirus

Gjashtë të vdekur dhe 309 raste të reja me Coronavirus

Gjashtë pacientë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë si pasojë e infektimit me COVID-19, njofton Insajderi.

Kështu ka bërë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ku tutje thuhet se edhe 309 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, nga gjithsej një mijë e 417 mostra të testuara.

“Numri total i rasteve pozitive është 52.943 raste nga 192.296 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.363 raste të vdekjes”.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 601 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 44.436 raste, kurse numri i rasteve aktive është 7.144”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./Insajderi.com

601 TË SHËRUAR DHE 309 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, January 7, 2021