Gjashtë vdekje me COVID-19 në Maqedoni

Gjashtë vdekje me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë  e Maqedonisë së Veriut ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë.

Po ashtu gjatë ditës së fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë.

 191 persona të infektuar me COVID-19 janë shëruar. /Insajderi.com