Gjashtë viktima dhe 185 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Gjashtë viktima dhe 185 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar gjashtë viktima dhe 185 raste të reja me Coronavirus.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale së Shqipërisë njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 185 raste të reja dhe kanë humbur jetën 6 qytetarë.

Kështu numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 59,623, kurse ai i viktimave në 1199./Insajderi.com