Gjenden dy persona të vdekur në Emshir

Gjenden dy persona të vdekur në Emshir

Dy persona janë gjetur pa shenja jete gjatë mëngjesit të së dielës në lagjen “Emshir” në Prishtinë.

Rastin për Gazetën Online Insajderi e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 09:00 policia ka pranuar informatën për dy persona të pajetë në lagjen Emshiri në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me prokurorin e shtetit dhe mjekët emergjent”, është shprehur ajo.

Ahmeti tha se vdekja e tyre është konstatuar nga ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

“Në vendin e ngjarjes janë hasur dy trupa të pajetë, vdekja e të cilëve është konstatuar nga ana e ekipit mjekësor. Aktualisht policia ka nisur një hetim për rastin dhe rrethanat që karakterizojnë ngjarjen”, ka thënë ajo. /Insajderi.com