Gjendet i vdekur personi që ishte raportuar si i zhdukur ditë më parë

Gjendet i vdekur personi që ishte raportuar si i zhdukur ditë më parë

Një person është gjetur i vdekur në fshatin Milloshevë të Obiliqit, njofton Insajderi.

Viktima është gjetur të premten, rreth orës 17:00.

Policia njofton se i njëjti ishte raportuar si person i zhdukur me 09.02.2021 në Vushtrri.

“Një mashkull kosovar ka raportuar se në fushë, kishte hasur në një person të shtrirë. Njësit relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku është konstatuar vdekja e viktimës dhe është identifikuar nga familjarët trupi të pajetë.  Viktima është raportuar si person i zhdukur me 09.02.2021 në Vushtrri”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, trupi pajetë është dërguar në Instituin e Mjekësisë Ligjore për obduksion./Insajderi.com