Arrestohen dy persona të dyshuar për një vrasje të rëndë në lumin Sitnica

Arrestohen dy persona të dyshuar për një vrasje të rëndë në lumin Sitnica

Policia njofton se gjatë ditës së djeshme është gjetur një person pa shenja jeta në lumin Sitnica.

Familjarët e viktimës kanë raportuar se familjari i tyre kishte dal nga shtëpia në mesnatën e 6 gushtit dhe nuk dihej vendndodhja e tij.

“Me 07.08.2017, rreth orës 01:50, në Stacionin Policor Vushtrri, nga ana e familjarëve ishte raportuar rasti ,,person i zhdukur”. Sipas familjarëve, K.M., 31 vjeçar, i gjinisë mashkull, që nga orët e para të mesnatës se datës 6 gusht 2017, kishte dalë nga shtëpia dhe nuk dihej vendndodhja e tij”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërsa pas pesë orë më vonë pasi ishte raportuar rasti dhe rreth orës 07:25, të datës 7 gusht 2017,  policia ka pranuar informacion se në lumin Sitnica  nga ana e familjarëve ishte gjetur pa shenja jete trupi i viktimës.

Lidhur me këtë rast policia ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale “vrasje e rëndë”, përveç arrestimit hetuesit policorë kanë realizuar edhe kontroll në shtëpinë e të dyshuarve, me ç’ rast janë gjetur prova materiale që ndërlidhen me veprën penale.

Me urdhër të prokurorit dy të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve.  /Insajderi.com