Gjendet një trup i pajetë në Klinë

Gjendet një trup i pajetë në Klinë

Një person është gjetur pa shenja jete gjatë mesditës së djeshme në Klinë, njofton Insajderi.

Rastin në polici e kanë raportuar familjarët e viktimës.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, në vendin e ngjarjes ka dalë ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar nga familjarët e tij ishte gjetur pa shenja jete. Përveç njësive policore dhe prokurorit në vendin e ngjarjes ka dalë edhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e Policisë. /Insajderi.com