Gjendja shëndetësore e 26-vjeçarit që u ther me thikë në Prishtinë është stabile

Gjendja shëndetësore e 26-vjeçarit që u ther me thikë në Prishtinë është stabile

Një 26-vjeçar është therur me mjet të mprehtë mbrëmjen e së mërkurës në Prishtinë, shkruan Insajderi.

Ai po trajtohet në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Për gjendjen e tij shëndetësore për Insajderi-n ka folur mjeku kujdestar, Ejup Govori.

Govori tha se gjendja shëndetësore e viktimës është stabile dhe është jashtë rrezikut për jetë.

“Gjendja shëndetësore e tij është stabile, jashtë rrezikut për jetë. Kështu nuk vërehet ndonjë shenjë që ia rrezikon jetën, nuk ka shenja serioze. Mirëpo, ka lëndime në gjoks dhe në esktrimitetet e sipërme (duar, krahë dhe shuplakë)”, tha ai.

Lidhur me rastin, policia për Insajderi-n ka njoftuar se ka arrestuar të dyshuarin A.K, 39-vjeçar./Insajderi.com