Gjuajtje me armë zjarri në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë

Gjuajtje me armë zjarri në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë

Një gjuajtje me armë zjarri është raportuar të enjten rreth orës 14:00 në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë.

Bazuar në të dhënat fillestare nga vendi i ngjarjes nuk ka pasur persona te lënduar.

Kështu ka bërë të ditur Florie Ahmeti, zëdhënëse e policisë për rajonin e Prishtinës.

“ Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karakterizojnë rastin”, tha Ahmeti.

Ajo tutje bëri të ditur se aktualisht po vijon puna policore për identifikimin e të dyshuarve si dhe lokalizimin e vendndodhjes së tyre./Insajderi.com