Gjykata Kushtetuese në Shqipëri bëhet me 7 anëtarë, BE e përshëndet veprimin

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri bëhet me 7 anëtarë, BE e përshëndet veprimin

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka përgëzuar Presidentin dhe KED për mbylljen me sukses të procedurës për emërimin e anëtarit të shtatë të Gjykatës Kushtetuese, njofton Insajderi.

“Sot Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar Znj.Sonila Bejtja si anëtare e 7-të e Gjykatës Kushtetuese. Ne e përgëzojmë Presidentin dhe KED për plotësimin e këtij vendi vakant.

Ky vendim i rëndësishëm përforcon më tej funksionalitetin e Gjykatës” shkruan Soreca./Insajderi.com