Goditen për vdekje nga treni dy shqiptarë në Gjermani

Goditen për vdekje nga treni dy shqiptarë në Gjermani

Dy vëllezër shqiptarë që jetonin në Gjermani kanë përfunduar jetën tragjikisht pasi u goditën nga treni.

Viktimat janë një 17 vjeçar dhe tjetri 13 vjeçar, raporton, The San Diego Union-Tribune.

Një tren i afruar me Mynih u përpoq të frenonte por nuk ishte në gjendje të ndalonte në kohë dhe i goditi të dy.

Shumë fëmijë dhe të tjerë ishin dëshmitarë të aksidentit nga stacioni i trenit dhe ekipet e krizës u dërguan për të ofruar këshillim, tha policia gjermane. /Insajderi.com