Goditet nga vetura një këmbësore në Prishtinë

Goditet nga vetura një këmbësore në Prishtinë

Një këmbësore ka pësuar lëndime trupore pasi është goditur nga një veturë të premten në rrugën “Iliri Konushevci”, në Prishtinë.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas saj, këmbësorja është dërguar për tretman mjekësor.

“Rreth orës 08:30, në rrugën ‘Ilir Konushevci’ në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku ku është përfshirë një automjet në lëvizje dhe një këmbësore. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësorja e cila është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka thënë Ahmeti./Insajderi.com