Grenelli konfirmon vizitën në Prishtinë dhe Beograd

Grenelli konfirmon vizitën në Prishtinë dhe Beograd

Richard Grenell,  i dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, do ta vizitojë Kosovën.

Këtë e ka konfirmuar vet Grenelli përmes një postimi në Twitter, njofton Insajderi.

“Implementimi i marrëveshjes së arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është një top-prioritet për administratën Trump. Shihemi në Prishtinë dhe Beograd këtë javë”.

Bashkë më Grenellin në Kosovë pritet të zbresë edhe një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler.  /Insajderi.com